,,Niepodległa do hymnu”

https://niepodległa.gov.pl

11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem hymn! 🇵🇱

W zeszłym roku śpiewaliśmy nie tylko w polskich i zagranicznych miastach i wsiach, ale nawet na Śnieżce czy w lodowatej wodzie Jeziora Dywickiego. A Wy, gdzie będziecie śpiewać? Dołączcie do wydarzenia w swojej okolicy lub dodajcie własne wydarzenie na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia…

Akcja „Niepodległa do hymnu” umożliwia wszystkim Polkom, Polakom i przyjaciołom Polski – niezależnie od tego gdzie się znajdują, jakie mają możliwości włączenia się w obchody – wspólne, a przede wszystkim radosne, świętowanie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości w myśl idei „Niepodległa dla wszystkich”.

Zainicjowana przez Biuro Programu „Niepodległa” akcja w ubiegłym roku odbyła się po raz pierwszy – dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – i cieszyła się dużym zainteresowaniem. W specjalnej wyszukiwarce, dostępnej na oficjalnym portalu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości www.niepodlegla.gov.pl, zarejestrowanych zostało ponad 3 tysiące lokalizacji w kraju i poza jego granicami, gdzie śpiewany był Mazurek Dąbrowskiego.