Turniej Brydża Sportowego

W Żurominie rozegrano turniej brydżowy z okazji 30 lecia istnienia sekcji brydża sportowego Żuromińskiego Centrum Kultury oraz o czwarty memoriał Andrzeja Rutowskiego.

Na starcie stanęło rekordowo 114 zawodników z całej Polski. Zwyciężyła para mikstowa Anna Leśniewska i Andrzej Rywocki, reprezentujący Rypin. Na drugim miejscu uplasowali się ciechanowianie Hilary Ślesicki i Dominik Głowacki, a na trzecim Kazimierz Dobrzyniecki i Dariusz Sierocki z Przasnysza.

Z Żuromina najlepiej zaprezentowała się para Zdzisław Marcinkowski i Henryk Misiarz.

Turniej brydżowy w tym roku miał wyjątkową rangę, ponieważ żuromińska sekcja brydża obchodziła 30 – lecie istnienia. Ponadto turniej był elementem obchodów 250-lecia nadania praw miejskich Żurominowi.

Patronem i fundatorem nagród w turnieju był powiat żuromiński. Starosta Jerzy Rzymowski wraz z Wicestarostą Ireneuszem Rejmusem i Dyrektorem Żuromińskiego Centrum Kultury Januszem Kuklewiczem uczestniczyli w ceremonii wręczenia medali i pucharów tego jubileuszowego turnieju.