Kinder+ Sport z udziałem szkółki siatkarskiej Mini Volley Żuromin

Szkółka siatkarska „Mini Volley Żuromin” rozpoczęła swoją działalność w styczniu 2017 roku. W szkółce ćwiczą zarówno chłopcy jak i dziewczęta z roczników od 2009 do 2006 ze szkół podstawowych z Żuromina i okolic. Działamy rok a nasze dzieci uczestniczyły już w wielu turniejach, m.in.: Nowym Dworze Mazowieckim, Płońsku, Żyrardowie, Międzyborowie, Pomiechówku, Mrozach, Lipowcu Kościelnym, Mławie. Dziewczynki i chłopcy w zależności od wieku startowali w rozgrywkach od „jedynek” do „czwórek” siatkarskich. Obecnie pod okiem dwóch trenerów w trzech grupach trenuje około 50 dzieci. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Obecnie nasi młodzi siatkarze biorąc udział w turniejach są już rozpoznawalną drużyną.

Mini Volley Żuromin 17 marca zagrał w Mrozach w kolejnym turnieju cyklu Kinder+Sport w kategorii dwójek i trójek.

W I turnieju eliminacyjnym obie nasze żeńskie drużyny miały grać w złotych grupach. Niestety z przyczyn zdrowotnych jeden zespół nie mógł uczestniczyć w rywalizacji i do Mrozów wysłaliśmy tylko jedną ekipę. W tym miejscu życzymy dziewczynom szybkiego powrotu do zdrowia i treningów. Teraz kilka słów o turnieju. Nasza drużyna w składzie; Ola Cichoń, Julia Linek i Wiktoria Jęczarek walczyły o jak najwyższe miejsce w swojej grupie a co za tym idzie punkty rankingowe. Turniej rozpoczęły bardzo dobrze wygrywając z drużyną z Nadarzyna do 6. Kolejne mecze może nie należały do łatwych, ale nasze dziewczyny dawały sobie radę i to one dyktowały warunki gry. Jedyny mecz który zakończył się przegrana naszych zawodniczek to spotkanie z pierwszym zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego. O tym meczu można powiedzieć, że do pewnego momentu graliśmy punkt za punkt ale w końcówce seta to przeciwniczki wykazały się większym ograniem, chłodną głową i może odrobiną szczęścia. Na poprawę humoru dziewczęta w ostatnim meczu bez problemu poradziły sobie z drużyną z Legionowa. Podsumowując – cztery zwycięstwa i jedna porażka pozwalają nam ostatecznie na zajęcie 2 miejsca w grupie i dopisanie do swojego konta kolejnych punktów .
Jeszcze rok temu kiedy powstawała nasza szkółka, nawet nie myśleliśmy o graniu w najwyższej lidze rozgrywkowej (złotej) a teraz walczymy w niej jak równy z równym z najlepszymi zespołami Mazowsza.