Turniej Brydża Sportowego

W dniu 01 maja 2018 roku odbył się V Memoriał im Andrzeja Rutowskiego, w brydżu sportowym, pod Honorowym Patronatem Starosty Żuromińskiego.

Turniej został przeprowadzony w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie i był on jednocześnie turniejem z cyklu Grand Prix MPiG 2018 roku, w którym uczestniczą zawodnicy reprezentujący powiaty: Żuromin, Sierpc, Rypin, Brodnica, Wąbrzeźno oraz gminy Górzno i Świecie nad Osą. Turniej był otwarty, więc brali w nim udział  także zawodnicy z Ciechanowa, Płońska, Przasnysza, Płocka, Działdowa i innych miejscowości.
Frekwencja, jak zwykle, była wysoka. W zawodach wzięło udział 39 par, w tym: jedna para reprezentująca młodzież szkolną z LO z Żuromina.
Zawodnicy mieli doskonałe warunki do gry, w czym zasługa kierownictwa szkoły, które przychylnie patrzy na nasz turniej i z tego względu należą się podziękowania dla Panów, Wojciecha Gralewskiego i Dominika Stopczyńskiego.
Był też skromny posiłek a także duży tort, ufundowany przez Cukiernię „Rosario” Pana Zielińskiego, który corocznie wspomaga brydż żuromiński.
Zawody wygrała para z Brodnicy, panowie: Andrzej Wojnowski i Krzysztof Bielicki, drugie miejsce zajęła para z Rypina: Piotr Iwanus i Marcin Piotrowski, trzecie miejsce: Kazimierz Dobrzyniecki  z Ciechanowa i Krzysztof Bartosiewicz z Działdowa. Najlepsza para z Żuromina: Adam Ejnik i Jarosław Kawczyński zajęła piąte miejsce. Jak co roku, dla najlepszej pary brydżowej z Żuromina, nagrodę ufundowała żona Andrzeja, Pani Teresa Rutowska.
Ciepłe słowa podziękowania należy skierować do sponsorów, bez których turniej nie miałby takiej oprawy i znaczenia, a mianowicie:
Starostwo Powiatowe w Żurominie, Bank Spółdzielczy w Żurominie, Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu O/Żuromin, Żuromińskie Centrum Kultury, Cukiernia Rosario Pana Kazimierza Zielińskiego, Firma DOMEX Pana Lecha Zmarzłego oraz Firma Paliwowa Pana Ryszarda Domżalskiego z Lutocina.

Organizator zawodów: Samodzielna Sekcja Brydża Sportowego „WKRA” Żuromin działająca przy Żuromińskim Centrum Kultury.
Andrzej Wojnowski i Krzysztof Bielicki


Kamil Paluszewski i Michał Spychalski z LO w Żurominie


Kazimierz Dobrzyniecki z Ciechanowa i Krzysztof Bartosiewicz z Działdowa


Najlepsza para żuromińska: Adam Ejnik i Jarosław Kawczyński


Piotr Iwanus i Marcin Piotrowski


Przewodniczący Rady Powietu Piotr Budzich Szymon Dutkiewicz