Podróż do Ziemi Świętej z Jarosławem Kretem

4 grudnia 2018 r. mieszkańców Żuromina odwiedził Jarosław Kret, który opowiadał o podróżach do Ziemi Świętej. Gość Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie z wykształcenia egiptolog, stypendysta Uniwersytetu w Kairze, prezenter, reporter, ale przede wszystkim podróżnik, ujął wszystkich swoją elokwencją i sztuką przekazu – nie tylko prognozy pogody.

Nasz gość podzielił się wspaniałą wiadomością – otóż dzień wcześniej brał udział w 12-tym Międzynarodowym Szczycie Pogodowym w Tyrolu i zdobył II miejsce – dla najlepszego prezentera pogody. Gratulujemy.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Ciekawe opowieści o Ziemi Świętej, przeplatane zdjęciami i zabawnymi historyjkami pozwoliły zebranym podróżować po tak zaczarowanych miejscach.

Na koniec spotkania był okolicznościowy tort i życzenia dla pana Jarka od dyrektora i pracowników Powiatowo-Miejskiej Biblioteki oraz wszystkich uczestników spotkania.

Bardzo nam było miło i czuliśmy się zaszczyceni, gdyż właśnie z mieszkańcami Żuromina nasz gość postanowił spędzić dzień swoich urodzin. Wszystkiego najlepszego dla Jubilata!

Dziękujemy Urzędowi Gminy i Miasta Żuromin za użyczenie sali.