Godni do naśladowania w Żurominie

W tym roku już po raz trzeci Chorągiew Mazowiecka ZHP organizuje Galę „Instruktorzy Godni Naśladowania”. Harcerzy z całego Mazowsza będziemy gościć w Żurominie. Gala odbędzie się 23 marca w Żuromińskim Centrum Kultury.

Burmistrz Żuromina Anetę Goliat odwiedziły władze Komendy Chorągwi Mazowieckiej ZHP: Komendant Chorągwi hm Cezary Supeł i zastępca komendanta  hm Michał Bagiński oraz komendant żuromińskiego hufca phm Barbara Lejeń i jej zastępca hm Henryk Czeczko. Gościem burmistrz był również Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski.  Tematem spotkania była III Gala „Instruktorzy Godni Naśladowania”, która tym razem odbędzie się w Żurominie. Podczas Gali wyróżnieni instruktorzy, w obecności gości zostaną oficjalnie uhonorowani specjalną statuetką „Instruktor Godny Naśladowania”.

„Instruktorzy Godni Naśladowania” to plebiscyt, którego główną ideą jest promowanie instruktorów z hufców należących do Chorągwi Mazowieckiej ZHP, wyróżniających się w swoim środowisku, mających cechy idealnego instruktora harcerstwa,  ale także dających dobry przykład tego, jakim człowiekiem powinno się być poza harcerstwem.