Trwa nabór do szkół i przedszkoli

 Od 1 lutego w szkołach podstawowych trwa nabór uczniów do klas pierwszych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Rekrutacja potrwa do 9 marca.

Rodzice z terenu gminy i z Żuromina mają czas do 9 marca, żeby zdecydować do którego z przedszkoli i której ze szkół podstawowych poślą swoje dziecko.

Kryteria brane pod uwagę przy przyjęciu dziecka do klasy I szkoły podstawowej to: czy rodzice kandydata lub jego opiekunowie prawni zamieszkują w dogodnym położeniu względem wybranej szkoły,  czy rodzeństwo kandydata spełnia obowiązek szkolny w tej samej szkole, kandydat zamieszkały poza gminą i miastem Żuromin ale jego rodzice pracują na terenie gminy lub miasta.

Przy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów i punktów przedszkolnych brane są pod uwagę następujące kryteria:  dziecko mieszka na terenie gminy lub miasta Żuromin a jego rodzice pracują lub opiekuni prawni pracują zawodowo, dzieci zamieszkałe lub poza obszarem gminy i miasta Żuromin, dla których przedszkole jest miejscem realizacji obowiązku przedszkolnego dla rodzeństwa, dzieci mieszkające poza gminą i miastem ale ich rodzice pracują na terenie gminy lub miasta Żuromin, dzieci mieszkające na terenie innej gminy ale przedszkole ma dogodne położenie względem ich miejsca zamieszkania.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, będą podane do publicznej wiadomości 19 marca.