DKK – 10.04.2019 r.

10 kwietnia  spotkały się uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy PMBP w Żurominie. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Kingi Dębskiej „Moje córki krowy”.

Ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Trochę smutna, trochę zabawna; prawdziwa jak życie.

“Moim marzeniem jest takie skonstruowanie historii, żeby odbiorca na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby odłożył książkę lub wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany” – Kinga Dębska, autorka i reżyserka.
Marta odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Książka była wspaniałym tematem do dyskusji  oraz zmusiła nasze czytelniczki do refleksji nad życiem codziennym. Jakże często spotykamy się z podobnymi sytuacjami w naszym codziennym życiu, czy życiu naszych znajomych, sąsiadów. Książka bardzo ciekawa, godna polecenia.