I Ogólnopolski Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin

Polonia Warszawa wygrywa zmagania oldbojów

Na Stadionie Miejskim w Żurominie odbył się I Ogólnopolski Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin. Mimo, że były to zmagania ogólnopolskie to turniej odbył się z gościnnym udziałem zespołu z Litwy. Najlepsi wśród oldbojów okazali się zawodnicy Polonii Warszawa.

Do udziału w imprezie zaproszono zespoły z całego kraju – obecny był Żyrardów, Warszawa, Rypin, Przasnysz, Płońsk,  a gościnnie zagrali zawodnicy Rese Alytus FK.
Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdy, a dodatkowo po rozegraniu siedmiu gier, dwa pierwsze zespoły rozegrały między sobą spotkanie finałowe. Cała impreza odbyła się na trzech boiskach – dwóch naturalnych oraz boisku z nawierzchnią sztuczną, a wszystko przy udziale znakomitych sędziów Marcina Wołowskiego (były sędzia ekstraklasy futsalu, obecnie obserwator szczebla centralnego), Jana Sieńskiego i Sławomira Kołacińskiego.

– Bardzo się cieszę, że te zawody cieszą się takim zainteresowaniem. Zespoły przejechały daleką drogę, żeby zagrać w Żurominie. Mam nadzieję, że będą dobrze wspominać ten turniej i nasze miasto – mówiła Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Aneta Goliat, która otwierała piłkarską imprezę.

W sobotę podczas sześciu godzin piłkarskiego święta rozegrano dwadzieścia dwa mecze. Najlepiej na zielonej murawie zaprezentowały się zespoły Polonii Warszawa i Oldboy Rypin. Obie ekipy po fazie zasadniczej zgromadziły po trzynaście punktów, co pozwoliło im zająć dwa pierwsze miejsca i zagrać w wielkim finale. O końcowym triumfie Polonii Warszawa zadecydowała druga połowa finału, w której zdominowali oni rypinian i zdobyli decydującą o zwycięstwie bramkę.
Żurominianie tego dnia byli wyjątkowo gościnni. Również na boisku. Nasi oldboje wygrali dwa pojedynki, a cztery zakończyły się ich porażką. Spowodowało to zajęcie miejsca szóstego w końcowej klasyfikacji.

Po zakończonym turnieju zawodnicy, sponsorzy oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek do restauracji.

 

Wyniki Oldboys Żuromin

 1. kolejka
  Oldboys Żuromin –Oldboys Rypin 2:32. Kolejka
  Oldboys Żuromin – Polonia Warszawa 1:5
 2. Kolejka
  Oldboys Płońsk – Oldboys Żuromin 2:3
 3. kolejka
  Oldboys Przasnysz – Oldboys Żuromin 1:25. Kolejka
  Oldboys Żuromin – Rese Alytus FK 0:26. Kolejka
  Oldboys Żyrardów – Oldboys Żuromin       5:2

FINAŁ
Oldboys Rypin – Polonia Warszawa          1:2

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
1. Polonia Warszawa
2. Oldboys Rypin
3. Oldboys Przasnysz
4. Rese Alytus FK
5. Oldboys Żyrardów
6. Oldboys Żuromin
7. Oldboys Płońsk