Wandale niszczą park! Nie pozwólmy na to!

Park przy ulicy Lidzbarskiej cieszy oko mieszkańców. Jeszcze do niedawna miejsce to wyglądało zupełnie inaczej. W 2017 roku w ramach programu „Rozwój Terenów  Zielonych w mieście Żuromin”  oraz programu „Rozwój małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – OSA 2018” powstało miejsce do zabawy, rekreacji, ćwiczeń fizycznych, spacerów. Jest plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa, stoły do gry w warcaby i szachy, street worakout a nawet wybieg dla psów. Tak więc, dzieci, dorośli, seniorzy a nawet psy mogą tam spędzić miło i aktywnie czas.

Nie wszyscy jednak doceniają i szanują takie miejsca. Coraz częściej w parku dochodzi do aktów wandalizmu. Z niezrozumiałych dla nas przyczyn niszczone są jego elementy. Nie możemy na to pozwolić.

Władze miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i mienia publicznego wystąpiły z prośba do Komendanta Policji o wzmożone patrole mundurowych w tym miejscu w godzinach wieczornych i nocnych. W ciągu dnia park będzie patrolowany przez strażników miejskich. Ponadto wpisaliśmy to miejsce do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Apelujemy również do Was! Jeżeli  widzicie, że mienie publiczne jest niszczone, reagujcie, zgłoście policji. Możecie również zgłaszać tego typu sytuacje za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html Zgłoszenia są anonimowe.

Pamiętajmy, że takie miejsca mają służyć wszystkim mieszkańcom. Są nasze wspólne. Każdy powinien o nie dbać