,,W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie”

17.12.2019 r. do Powiatowo – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie przyjechał Teatr Maska. Spektakle bardzo podobają się dzieciom, dlatego aktorzy często goszczą w naszej bibliotece.

Dziś tematem naszego spotkania była opowieść o dobrym wychowaniu na podstawie znanych wierszy Jana Brzechwy. Tytuł przedstawienia brzmi: ,,W leśnym sadzie niejeden bohater dziś zasiądzie”. Oto krótki opis – akcja rozgrywa się w leśnym sądzie, gdzie na czele prawa stoi sędzia- Tygrys. Zwierzę dba o to, by w lesie panował ład i porządek. Niestety, jak to czasem bywa w lesie także znaleźli się delikwenci, którzy nic nie robią sobie z zasad dobrego wychowania. Jedną z takich osób jest Pani Kłamczewska, której zdarza się „naginać prawdę” przy pierwszej nadarzającej się okazji. Pod lupę została wzięta także Zosia Samochwalska. Ona zaś nie wie czym jest pokora i skromność. Wkrótce na salę wchodzi ostatni już oskarżony, którym jest misia Ciamcia. Lenistwo to jej drugie imię. Nie ma mocnych, by coś skłoniło ją do choćby nawet najmniejszego wysiłku. Mądry sędzia zawsze wymierza sprawiedliwą karę. Sędzia Tygrys dobrze wie, co zrobić, aby zmienić nawyki naszych delikwentów. Finał rozprawy jest bardzo zadowalający.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie oraz z Zespołu Szkół Specjalnych, że przybyli do nas tak licznie na ten pouczający spektakl!