Kolejne działania w Projekcie „Wiosna Seniora”

Członkowie  Klubu Senior + 21 maja 2021 r. uczestniczyli w wyjeździe kulturalno-integracyjnym do Torunia. Wycieczka odbyła się w ramach projektu pn. „Wiosna Seniora” dofinansowanego ze środków Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego w programie „Generacja 6.0”.
        W planie wycieczki znalazł się pokaz wyrobu pierników, który odbył się w Żywym Muzeum Piernika. Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa  Covid-19 Seniorzy  zostali podzieleni na dwie grupy. Mistrz kucharski przedstawił im staropolski przepis na pierniki, a „Wiedźma Korzenna” opowiedziała i pokazała przyprawy używane do ich wypieku. Następnie każdy z uczestników własnoręcznie wyrabiał  pierniki, które zostały wypieczone i zabrane przez Seniorów na pamiątkę.
            Po pokazie Seniorzy  podziwiali Stare Miasto w Toruniu, w tym m.in. Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Miejski, Pomnik Flisaka czy Dwór Artusa .
Jednym z punktów wycieczki było również zwiedzenie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, w tym Kaplica Pamięci Męczenników Polskich.
                 Seniorzy pełni wrażeń ze wspólnymi przeżyciami, pogłębili swoje relacje, bardziej się zintegrowali i poznali urokliwe zakątki Torunia.

          W ramach projektu co tydzień Seniorzy uczestniczą też w zajęciach z obsługi komputera.
Na zajęciach 11 i 18 maja br. uczestnicy Klubu Senior +  (grupa I) uczyli się jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Informatyk przedstawił metody oszustw w Internecie ( m.in. phishing- tj. oszustwo stosowane przez internetowych przestępców w celu uzyskania cennych informacji, takich jak: loginy i hasła, numery kart kredytowych, numer PESEL, metody na wnuczka itp.) oraz sposoby uchronienia się przed tymi oszustwami. Uczestnicy uczyli się również jak tworzyć pliki i pisać różnego rodzaju podania.
     Ideą tych zajęć jest by Seniorzy mieli świadomość jakie możliwości daje im komputer i internet oraz przestali się bać komputera i mieli odwagę z niego korzystać.

          Seniorzy również bardzo chętnie ćwiczą pod okiem rehabilitanta. Na zajęciach w dniach 6, 13
i 20 maja br. wykonywali różne zestawy ćwiczeń usprawniających, m.in. rozciąganie całego ciała, wzmacnianie mięśni nóg. Każde zajęcia rozpoczynały się  kilkuminutową rozgrzewką. Do ćwiczeń uczestnicy wykorzystywali gumowe piłki oraz gumy rozciągające. 

Uzyskaj wsparcie do 55%