Projekt „Wiosna Seniora”

Seniorzy z KlubuSenior+ korzystają z dalszych działań zaplanowanych w projekcie „Wiosna Seniora” , który jest dofinansowany ze środków Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego w programie „Generacja 6.0”.

29 maja 2021 r. uczestnicy projektu wzięli udział w wyjeździe kulturalno-integracyjnym do Teatru
w Płocku i obejrzeli spektakl pt  ” Hotel Westminister”  wyreżyserowany przez Jerzego Bończaka.

Hotel Westminster to pełna różnych zdarzeń farsa. Akcja dzieje się w londyńskim hotelu, gdzie zatrzymują się wpływowy polityk z partii rządzącej z żoną oraz posłanka partii opozycyjnej, którzy zamierzają pracować nad ustawą obyczajową. Splot równych ciekawych wydarzeń, gaf i nieporozumień, w których uczestniczą też m.in. kochanka polityka, jego sekretarz, pokojówka, kierownik hotelu czy kelner ( Jerzy Bończak) wywołuje u widza dużo uśmiechu i pozytywnego odbioru.

W dniach 4 i 6 czerwca 2021 r. seniorzy uczestniczyli w  zajęciach z dietetykiem, który w pierwszym dniu zajęć przedstawił seniorom informacje na temat zdrowego odżywiania i zmiany nawyków żywieniowych, służących  zachowaniu możliwie najlepszej sprawności ruchowej i intelektualnej przy jednoczesnym  zapewnieniu jak najwyższego komfortu życia. Następnie u każdego seniora zostały wykonane pomiary masy ciała oraz zbadany skład ciała.

Drugiego dnia zajęć uczestnicy projektu poznali kolejne zalecenia żywieniowe dla osób starszych oraz przygotowywali zdrowe potrawy grillowe z warzyw i owoców, które dostarczają wielu cennych składników (w tym bardzo ważnych w diecie seniora antyoksydantów) oraz błonnika i w istotny sposób zmniejszają zachorowalność i umieralność na choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory oraz cukrzycę typu II.

Uzyskaj wsparcie do 55%
Skip to content