Uczestnicy projektu „Wiosna Seniora” w Ciechocinku
Klub Senior + w dniu 25.06.2021 r.  uczestniczył w wyjeździe kulturalno-integracyjnym do Ciechocinka zorganizowanym w projekcie pn. „Wiosna Seniora” dofinansowanego ze środków Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego w programie „Generacja 6.0”.
         Seniorzy rozpoczęli zwiedzanie miasta od Warzelni Soli, gdzie dowiedzieli się o produkcji ciechocińskiej soli spożywczej.
Ciechocińska Warzelnia Soli to unikatowy zarówno w skali kraju i świata zabytek przemysłowy, który stanowi ostatnie ogniwo w ciągu technologicznym produkcji ciechocińskiej soli spożywczej.
Unikatowy mikroklimat  miasta przyciąga wielu kuracjuszy.  Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Park Zdrojowy w Ciechocinku, utrzymany w stylu angielskim, w którym prócz ciekawej i bogatej roślinności  i pięknych dywanów kwiatowych odnajdziemy muszlę koncertową czy zabytkową Pijalnię Wód Mineralnych.
Atrakcją uzdrowiska są również tężnie solankowe oraz Fontanna Grzybek. Tryskająca z niej woda solankowa pochodzi z głębokości aż 420 metrów. Powstała w 1926 roku fontanna jest aktualnie jednym z symboli Ciechocinka.
Seniorzy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.