Niedziela z gospodyniami

Pierwszy (mamy nadzieję, że nie ostatni) Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich już za nami. Ależ to była piękna niedziela! A jaka kolorowa!

Pod halę targową w Żurominie zjechało kilkaset gospodyń wiejskich z terenu Mazowsza. Ich kolorowe stroje i stoiska z pysznościami i rękodziełem, wyjątkowo cieszyły oko. Humory dopisały i zabawa była wyjątkowo udana. Była muzyka, taniec i śpiew. Było o zdrowiu i możliwościach pozyskania pieniędzy przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Nasz Kongres zaszczyciło wielu wyjątkowych gości. Wśród nich Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, Poseł Anna Cicholska, kierownicy instytucji państwowych, byli przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Ruch Społeczny Polskie Amazonki oraz Kurt Scheller.

Był również mobilny punkt szczepień przeciw Covid.

Jednym z głównych punktów naszego kongresu był konkurs kulinarny, pod przewodnictwem znanego kucharza i krytyka kulinarnego Kurta Schellera. Koła Gospodyń Wiejskich poważnie podeszły do konkursu, potrawy konkursowe były wyjątkowe. W rywalizacji wzięło udział ponad 20 Kół. Kurt Scheller smakował, próbował, ocenił i zdecydował kto otrzyma nagrody. I to nie byle jakie nagrody. Za pierwsze miejsce – 2 500 zł, za drugie 2000 zł, trzecie 1500 zł, wyróżnienia – 500 zł.

I miejsce KGW Jarzębina (Budy Matusy)

II miejsce KGW Malinowe Usta (Kęczewo)

III miejsce KGW Regimin

Wyróżnienia otrzymały: KGW Rozwozin, KGW Koziebrody, KGW Golany, KGW Porzeczki z Purzyc, KGW Stare Kosiny.