Plejada gwiazd w ŻCK

Zapowiada się nie lada gratka dla miłośników teatru. 4 czerwca w Żuromińskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl autorstwa Andrzeja Pacuły zatytułowany “Mężczyzna idealny”, w którym wystąpią takie gwiazdy kina i telewizji jak Małgorzata Lewińska, Michał Milowicz, Piotr Pręgowski i  Andrzej Beja-Zaborski.

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboyom, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą ,,wyprodukowania” mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej „wyhodować” pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Ale kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny idealnego?
Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi, poprzez przeszczepianie osobowości – może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról – jest romans, spisek i seans seks-terapeutyczny, jest terapia śmiechem i,,rozbierany poker”, jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają. Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani  naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat…

producent: Leszek Kwiatkowski
reżyseria: Stefan Friedman
scenografia/kostiumy: Małgorzata Filipiak Kwiatkowska
realizacja dźwięku i światła: Mariusz Telicki

 

 

Spektakl odbędzie się w Żuromińskim Centrum Kultury 4 czerwca 2017 r. godz. 17:00 na sali kinowo-widowiskowa. Bilety do nabycia w ŻCK w cenie 55 zł – odbiór rezerwacji najpóźniej do 28 maja.