„KAWA Z KARDAMONEM” i nie tylko.

W dniu 17 listopada 2017 r.  w Powiatowo –Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie w ramach DKK odbyło się spotkanie z panią Joanną Jagiełło , autorką  książek  dla dzieci i młodzieży , m.in.: „Kawy z  kardamonem „ , „Czekolady z chili” „ Tiramisu z truskawkami”  oraz „Pamiętnika  Czachy” . W spotkaniu   udział wzięli  uczniowie Szkół Podstawowych z  Żuromina.  Młodzież dowiedziała się jak powstaje  książka  i poznała  tajniki  warsztatu pisarskiego . Uczniowie bardzo chętnie  zabierali głos . Interesowało ich , skąd pisarka czerpie pomysły  , co skłoniło ją  do pisania książek dla młodzieży , ile wydała książek  i w jakim nakładzie . Na każde pytanie  pani Joanna odpowiadała wyczerpująco ,  bardzo często   z poczuciem humoru ,   jak miało to miejsce  w przypadku  pytania  „ Czy  w swojej nowej  książce ma zamiar poruszyć  temat  „Świeżaków  ” .

Na zakończenie prawie dwugodzinnego spotkania,   były  kwiaty dla pisarki od  młodzieży , wspólne zdjęcia i  podpisywanie  książek autorki.

Bardzo  udane spotkanie  . Zapraszamy na kolejne .

 

Spotkanie  zostało sfinansowane przez Bibliotekę  Publiczną m.st. Warszawy –Bibliotekę  Główną  Województwa  Mazowieckiego.