BIBLIOTEKA NA JUBILEUSZU 250 –LECIA NADANIA PRAW MIEJSKICH i DNIACH ŻUROMINA

Powiatowo-Miejska Biblioteka  Publiczna w Żurominie corocznie jest obecna na Dniach Żuromina. Nie było inaczej i w tym roku. Ze względu na to, iż dodatkowo 23 .06.2017 r. odbywały się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu  250- lecia nadania praw miejskich Żurominowi, biblioteka również zaznaczyła swój udział.

Jednym z punktów uroczystości było wręczenie nagród laureatom konkursów, których była organizatorem tj.konkursu plastycznego  dla uczniów szkół podstawowych „ Żuromin moje miasto” pod patronatem  Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin Anety Goliat oraz konkursu edukacyjnego „Historia i dzień dzisiejszy Żuromina i Powiatu Żuromińskiego”, adresowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Patronat nad konkursem objęli –  Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski i Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Aneta Goliat.

Fundatorami nagród byli : w konkursie edukacyjnym – w kategorii szkół gimnazjalnych Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Starosta  Żuromiński. Wyróżnienia i słodkości oraz nagrody w konkursie plastycznym fundowała biblioteka.

 

Dla uświetnienia uroczystości biblioteka dla małych i dużych zaprosiła Teatr Pinezkę z Gdańska ze spektaklem „PINEZKOLOGIA” , który mimo niedogodnych warunków atmosferycznych przyciągnął wielu widzów. Było super … Wesoło, komicznie i kolorowo.

 

W sobotę  24.06.2017 r.  Biblioteka na swoim stoisku oferowała czytelnikom i wszystkim zainteresowanym darmowe książki w ramach akcji  „Daj drugie życie  książce”. Wiele gadżetów: biblioteczne długopisy, smycze, dla milusińskich balony oraz słodycze. Można było obejrzeć prace małych artystów, które brały udział w konkursie plastycznym „Żuromin moje miasto”. Dzieci mogły przy stolikach rysować i malować miło spędzając czas.

 

Stoisko biblioteki można było odwiedzać do godziny 20.00. Do domów czytelników powędrowało około 120 książek.

Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją hojność przyczynili się do tego, że mogliśmy zorganizować taką akcję czytelniczą. Dziękujemy osobom prywatnych jak również zaprzyjaźnionym  wydawnictwom, które wspaniale wpisały się w promowanie czytelnictwa .

Zapraszamy za rok.

 

Więcej zdjęć na stronie Biblioteki.