WARSZTATY LITERACKIE W BIBLIOTECE !

W Powiatowo – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie 16 maja odbyły się warsztaty literackie dla uczniów szkoły podstawowej, które poprowadziła pisarka, absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książek dla dzieci i młodzieży Beata Ostrowicka. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę15. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek za Ale ja tak chcę ! Książka Lulaki, Pan Czekolada i przedszkole została wpisana na Złotą Listę Fundacji ACXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

W trakcie warsztatów uczniowie nie tylko wzbogacili wiedzę na temat jak powstaje książka, ale również sami próbowali swoich sił jako młodzi pisarze. Podzieleni na grupy tworzyli opowiadania posiłkując się rekwizytami, które przywiozła na to spotkanie pisarka. Kreatywna praca zaowocowała uznaniem gościa.

Na koniec były kwiaty i podziękowania od uczniów oraz wspólne zdjęcie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żurominie.

*Osoby, których wizerunek został opublikowany na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia drogą mailową lub zgłaszając osobiście w siedzibie biblioteki.