Wycieczka do Warszawy

W czerwcu odbyła się pierwsza (z 17-stu zaplanowanych) jednodniowa wycieczka do Warszawy w ramach projektu pn. “Żuromińska kuźnia kompetencji i umiejętności”, zrealizowana przez Partnera projektu – Centrum Edukacji i Rozwoju LOGOS Jacek Lorkowski. W wycieczce wzięło udział 90 uczniów / uczestników projektu, opiekunowie, kierownicy wycieczki oraz organizator. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernik uczestnicy obejrzeli seanse w planetarium pn. “Chaos i harmonia” oraz “Halo Ziemia”. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej. Podczas zajęć poznali mural Sławomira Pawszaka, który od 2016 roku zdobi ściany muzeum. Na podstawie jego malunków uczestnicy pisali historię, a następnie tworzyli własne rysunki na chodniku. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie skąd zwiedzający mogli podziwiać panoramę miasta, widok na Wisłę oraz bogactwo roślin.

Uczestnikom wyjazdu zapewniono transport dwoma autokarami, suchy prowiant i napoje na drogę, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW oraz obiad.

Możliwość kontaktu uczestników z nauką w ciekawej i bezpośredniej formie ma na celu zwiększenie zainteresowania nauką, zwiększenie motywacji do zdobycia wiedzy oraz nabycia kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Jest to swoiste utrwalenie wiedzy zdobywanej w ramach projektu oraz integracja różnych środowisk szkolnych.