Bezpieczne Wybory Samorządowe

Szanowni Państwo,

ostatnie wybory do Parlamentu RP pokazały nam, jak silne natężenie działań dezinformacyjnych następuje w czasie, w którym obywatele oddają swoje głosy. W związku z odbywającymi się już w ten weekend Wyborami Samorządowymi, zespoły NASK-PIB będą czuwały nad bezpieczeństwem w internecie – monitorując zarówno przypadki dezinformacji, jak i potencjalnych cyberzagrożeń.

W przypadku wykrycia narracji dezinformacyjnych, które mogą mieć na celu zakłócenie procesu wyborczego, przygotowujemy alerty informacyjne i informujemy platformy społecznościowe o szkodliwych treściach. Choć monitorujemy media społecznościowe na bieżąco, prosimy Państwa o wsparcie.

Jeśli zauważycie szkodliwe, dezinformacyjne treści dotyczące procesu wyborczego (np. rzekome fałszowanie kart do głosowania czy oszustwa w komisjach wyborczych) lub złośliwą domenę, podejrzane wiadomości SMS czy e-mail, możecie zgłaszać je do NASK i CERT Polska za pośrednictwem formularzy na stronie: bezpiecznewybory.pl/zglos-incydent. Znajdują się tam także linki do bezpośredniego zgłaszania treści do platform społecznościowych.

Razem możemy zadbać o bezpieczeństwo informacyjne tych wyborów.

Serwis bezpiecznewybory.pl