Budżet Obywatelski – czekamy na Wasze pomysły

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Jest kilka nowości w regulaminie BO.

Przede wszystkim jest więcej pieniędzy.

Kolejna, bardzo istotna zmiana, “Budżet Obywatelski Żuromina” stał się “Budżetem Obywatelskim Gminy i Miasta Żuromin”. Oznacza to, że nie tylko mieszkańcy miasta mogą zgłaszać swoje pomysły do BO, i nie tylko mieszkańcy miasta mogą na nie głosować! Może to zrobić każdy mieszkaniec zarówno Żuromina, jak i każdej miejscowości w naszej gminie. I nieważne, ile ma lat! Nie ma żadnego ograniczenia ze względu na wiek. Masz pomysł? Wypełnij formularz, zbierz co najmniej 10 podpisów od mieszkańców gminy lub/i miasta. Wypełniony formularz dostarcz do Urzędu Gminy i Miasta.

Gotowe! No prawie gotowe! O tym czy inwestycja zostanie zrealizowana zadecydują mieszkańcy.

W tym roku po raz pierwszy można zgłaszać pomysły na inwestycje zlokalizowane nie tylko w mieście, ale także w każdym innym miejscu na terenie naszej gminy.

Koszt inwestycji nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych.

Na zgłoszenia czekamy do 20 września.