Bezpłatna kastracja i sterylizacja psów i kotów

W związku z pozyskaniem dotacji w ramach ,,Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024 r.’’ Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnych zabiegów weterynaryjnych kastracji lub sterylizacji psów i kotów właścicielskich oraz  rejestracji (czipowanie) ich w CBDZOE (Centralnej Bazie Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie).

Warunkiem skorzystania z programu, jest złożenie pisemnego wniosku w Urzędzie Gminy i Miasta w Żurominie – Wydział Infrastruktury, Budownictwa, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (pok. 26).

Wnioski na zabieg kastracji, sterylizacji wraz z czipowaniem będą przyjmowane od dnia 07.05.2024 r. do 07.06.2024 r. Zabiegi będą odbywać się według kolejności  zgłoszeń i będą prowadzone do wyczerpania się puli środków przeznaczonych na ten cel.

O miejscu i dacie zabiegu będziemy informować po wyborze Gabinetu Weterynaryjnego odrębnym pismem.

Gmina i Miasto Żuromin  w/w zadanie pozyskała dofinansowanie w kwocie 20 000,00 zł . Całkowita wartość zadania wyniesie 47 540,00 zł

Zadanie pod nazwą „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Żuromin” współfinansowane jest  ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego